MEZINÁRODNÍ ZAPOJENÍ

Mladá generace České nukleární společnosti je členem dvou mezinárodních organizací: European Nuclear Society Young Generation Network​ a International Youth Nuclear Congress​.

 

ENS YGN

Mladá generace Evropské nukleární společnosti je síť národních mladých generací členských zemí Evropské unie. Tato organizace byla vytvořena v roce 1995 a v současné době sdružuje 24 evropských zemí. Hlavní cíle sítě ENS YGN jsou:

  • podpora vytváření národních sítí mladé generace,
  • podpora výměny znalostí mezi staršími a mladšími generacemi,
  • podpora mladé lidi v jaderné technologii, aby jim poskytli zdroj pro budoucnost,
  • podpora transevropské výměny znalostí a zkušeností.

 

Jednou z hlavních aktivit ENS YGN je pořádání ENYGF – European Nuclear Young Generation Forum. European Nuclear Young Generation Forum je konference pořádaná ENS YGN společně s členskými zeměmi jednou za dva roky. Účelem ENYGF je udržovat hodnoty a cíle ENS YGN vytvořením prostoru, kde se mohou sejít členové pod jednou střechou.

Letos by se mělo ENYGF uskutečnit 27. - 30. 9. 2021 ve španělské Tarragoně. Bližší informace jsou uvedeny na webu: https://enygf.org/

 

IYNC

International Youth Nuclear Congress je organizace, která spojuje mladé generace po celém světě. Organizace vznikla v roce 1997 a její hlavní cíle jsou:

  • podpora rozvoje nových přístupů v komunikaci výhod jaderné energie jako součást vyváženého energetického mixu,
  • podporovat mírového využití jaderné vědy a technologie,
  • podporu výměny znalosti přes hranice jednotlivých států

 

Jednou z hlavních aktivit je pořádání stejnojmenné konference IYNC. International Youth Nuclear Congress je konference pořádaná jednou za dva roky jednou z členských zemí IYNC.

Poslední konference se uskutečnila v březnu 2020 v australském Sydney. Další konference j naplánována na rok 2022 a měla by se uskutečnit v ruském Sochi. Další informace jsou uvedeny na webu: https://www.iync.org/