Účast členů výboru ČNS na „Ceremony of the Czech Presidency of the European Union“ v JRC Karlsruhe

Dne 6.11.2022 uspořádali čeští zaměstnanci v Joint Research Centre Karlsruhe s podporou vedení JRC slavnostní zasedání a společenské odpoledne u příležitosti českého předsednictví Evropské unie. Tohoto slavnostního zasedání a společenské události se na pozvání JRC Karlsruhe zúčastnili členové výboru ČNS Jiří Duspiva a Jan Uhlíř, kteří na slavnostním zasedání přednesli odborné referáty týkající se historie a současného stavu jaderné energetiky v České republice a historie spolupráce mezi ÚJV Řež a Centrem výzkumu Řež a JRC Karlsruhe v oblasti vývoje pyrochemických separačních technologií.
Vedle těchto odborných referátů vystoupil dále Ing. Petr Basař, významný český odborník z oblasti pivovarnictví a kvasné chemie, který svou přednáškou o českém pivu v podstatě uvedl navazující společenské setkání, které se uskutečnilo před areálem JRC.
Následující den se J. Duspiva a J. Uhlíř zúčastnili prohlídky laboratoří JRC, kde diskutovali možnosti spolupráce JRC s výzkumnými organizacemi v ČR.

Maria Betty, ředitelka JRC Karlsruhe a Jiří Duspiva a Jan Uhlíř během diskuse o jaderné energetice v ČR

Petr Basař přednášející o českém pivu a odpolední banket organizovaný českými zaměstnanci JRC, kde se podávaly typické české hospodské speciality. Banket byl sponzorován pivovarem Plzeňský Prazdroj.

Čeští zaměstnanci JRC Karlsruhe

Posted in Nezařazené.